Dziś przekazujemy Wam krótką informację nt. powiększenia się naszych zasobów sprzętowych w Sekcji. Do naszego arsenału w kwietniu tego roku dołączył oryginalny, klasyczny pistolet maszynowy STEN MK II w kalibrze 9mm. Jest to broń historyczna, używana w głównej mierze podczas II Wojny Światowej. Trzeba otwarcie powiedzieć, że to broń niezbyt precyzyjna (ale i nie o to chodziło jej konstruktorom), a jej wykonanie przypomina pracę bardzo kiepskiego kowala po kilku głębszych. I to poza walorami historycznymi jest bez wątpienia jej kolejny ogromny atut i urok.

W dniu 3 maja br., kiedy to na strzelnicy odbywała się impreza cykliczna pn. "10 Strzałów ku Chwale Ojczyzny" pistolet ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem wsród strzelających. Nikt nie chciał sobie odmówić możliwości obcowania z takim klasykiem. 

Nieco, ale niewiele wcześniej szafę naszej strzelnicy zasilił też słynny i kultowy UZI w kal. 9mm. Broń znana chyba wszystkim. Jednostka bardzo ciekawa konstrukcyjnie, skuteczna i wysoce celna, a przyznam się, że sam miałem okazję testować nasz egzemplarz na poligonie wojskowym na dystansach od 15 do około 150m.  

Przypominam, że od kilku miesięcy dysponujemy też innym egzemplarzem ciekawej broni historycznej, a mam tu na myśli (replikę w kal. 22LR) kultowego pistoletu maszynowego Schmeisser MP-40. Kto oglądał przygody Hansa K. pod pseudonimem J-23 na pewno od razu skojarzy tę broń ;-). Strzelanie z niego to dużo fajny i nieduże koszty. 

Wszystkie wymienione jednostki są oczywiście dostępne na strzelnicy dla naszych członków i gości.      

Ostatni z najnowszych zakupów to nasz namiot wystawowy 3x6m o ile dobrze pamiętam wymiary. Obrędowany naszymi barwami i naszym logo - wreszcie po prostu nasz. Możecie go zobaczyć na naszym profilu na Facebook'u w galerii zdjęć z cyklicznej imprezy jaką jest u nas "10 Strzalów ku Chwale Ojczyzny". Zatem żaden event nie stanowi już dla nas bariery.

Kolejne, nowoczesne i klasyczne konstrukcje w planach ... może zaraz po wakacjach ...  a może i nieco wcześniej ...

 

Jednocześnie informujemy, że z przyczyn organizacyjnych czerwcowe zawody o Puchar Prezesa zaplanowane na 10 czerwca 2017 r. (sobota), zostały przeniesione na  11 czerwca 2017 r. (niedziela). W kalendarzu zawodów na naszej stronie korekta ta została już wprowadzona. Pozostałe kwestie w tym zakresie bez zmian.