Mamy dla Was kolejną, dużą porcję informacji związanych z naszą wspólną pasją. Trzeba na wstępie powiedzić otwarcie, szczerze i z radością, że jako Sekcja rozwijamy się w tempie dotąd nam nie znanym i oby tak pozostało.

 

Pierwsza sprawa to kolejne zakupy w naszej Sekcji …   Kto z Was śledzi na bieżąco nasz profil na Facebook’u wie już, że w sierpniu br. zakupiliśmy do użytku strzelców klasyka jakim jest polski pistolet VIS wz. 35 w kal. 9mm (informowaliśmy o tym fakcie przy okazji 10 strzałów ku chwale ojczyzny). Ale to nie koniec, a wręcz początek dobrych wieści w tym zakresie. Kolejnymi egzemplarzami broni jakie zasiliły naszą strzelnicę w tym samym czasie są: pistolet TT czyli klasyk sowieckiej zbrojeniówki (kaliber 7,62x25mm), oraz wręcz kultowy pistolet maszynowy (u nas w wersji semi-auto oczywiście) jakim jest PPSz (potocznie zwany Pepeszą) również w kalibrze 7,62x25mm. Z jednostek nowszej generacji przybył nam pistolet maszynowy PM-63 RAK (semi auto) w kalibrze 9x18 Makarov oraz karabinki Galil (w wersji dłuższej i krótszej) będące niczym innym jak izraelską, ulepszoną wersją Kałasznikowa czy też zmodyfikowaną wersją karabinu Valmet M62. Galile zasilane są amunicją w kalibrze 223Rem. Kilkanaście dni wcześniej zasoby naszej strzelnicy zasilił pistolet CZ P-10 C czyli najnowszy pistolet Czeskiej Zbrojowki będący ich odpowiednikiem austriackiego Glocka’a. Reasumując w ostatnim czasie nasze zasoby zwiększyły się aż o 7 jednostek broni dostępnej dla strzelców. 

 

W tym roku przypada jubileusz 20-to lecia powstania Sekcji Strzeleckiej w MLKS Nadnarwianka Pułtusk. Można powiedzieć kawał czasu. Wydarzenie to wypada we wrześniu. W związku z tym planowane są pewne niespodzianki ale o tym poinformujemy na Facebook’u kiedy wszystkie szczegóły z tym związane będą już dopięte. Rezerwujcie zatem swój czas na początek października ;-).

 

Niedawno nasza sekcja nawiązała ściślejsza współpracę z firmą Helikon-Tex, producentem na prawdę świetnej jakości odzieży dla strzelców i nie tylko. Helikon jest też producentem rozlicznych akcesoriów związanych z tematyką strzelecką, surviwalową itp. Zachęcamy zatem do zapoznania się z ich ofertą, a czapeczki, koszulki i polary by Helikon-Tex będziecie mogli zobaczyć u kilka członków naszej sekcji, którzy posiadają już taką odzież. Są to bez wątpienia produkty godne uwagi i warte zakupu. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.helikon-tex.com oraz na profilu FB Helikon’a.       

 

Na koniec przypominamy o konieczności uregulowania składek członkowskich za rok 2017 gdyż występują jeszcze zaległości. Warunkiem przyjęcia wniosku o przedłużenie licencji na następny rok jest uregulowanie składki za rok 2017. Wnioski o licencje na następny rok tj. 2018, bez uregulowanej bieżącej składki (płatnej do końca stycznia 2017 r.) nie będą przyjmowane. Przy okazji przypominamy, że składki za rok 2018 wnosimy do końca stycznia 2018 r. Wszystkie szczegóły w tym zakresie znajdziecie w zakładce Strzelnica  - Ważne informacje klubowe. Drugim warunkiem otrzymania/przedłużenia licencji na następny rok, a więc i utrzymania pozwolenia na broń do celów sportowych jest udział w zawodach choć w minimalnym zakresie wymaganym przepisami. Ta kwestia jest też bardzo szczegółowo opisana w zakładce Ważne informacje klubowe. Brak licencji jest ustaniem przesłanki ustawowej mówiącej o „ważnej przyczynie posiadania broni ” i stanowi podstawę do cofnięcia pozwolenia na broń. Dopilnujcie zatem tego gdyż leży to przede wszystkim w Waszym interesie.