Miejski Ludowy Klub Sportowy Nadnarwianka Pułtusk istnieje od 1921 roku, natomiast Sekcja Strzelecka powstała w 1997 roku.  Sekcja zrzesza miłośników strzelectwa sportowego nie tylko Ziemi Pułtuskiej, ale również centralnego i północnego Mazowsza. Rozpiętość wiekowa jej członków jest znaczna, od nastolatków po seniorów. W ramach struktur Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego, Sekcja wchodzi w skład Warszawsko-Mazowieckiego Związku Strzelectwa Sportowego.

Pierwszym kierownikiem (i jednym z założycieli) Sekcji był ówczesny dowódca Pułtuskiego Batalionu Saperów major Roman Dela. Od 2006 roku Sekcja funkcjonuje pod „cywilnym” kierowniwem, kolejną już kadencję obowiązki kierownika Sekcji pełni kolega Janusz Dubaj. Strzelnica systematycznie rozwija się i zwiększa swoje zasoby sprzętowe jak i „operacyjne”.

Na potrzeby strzelnicy zaadaptowano dawny piec do wypalania cegły na terenie Wytwórni Prefabrykatów Betonowych „PREFABRUK ”przy Alei Wojska Polskiego 50 w Pułtusku. Umożliwiło to stworzenie krytego, kameralnego obiektu, posiadającego niepowtarzalną atmosferę.

Do dyspozycji strzelców są dwie osie do strzelań na odległości 10-35 metrów. Strzelnica jest częściowo zmechanizowana, posiada oś tarczową, trzystanowiskową gdzie tarcze przemieszczają się na tarczociągu sterowanym elektrycznie ze stanowiska strzeleckiego. Na osi dynamicznej znajdują się kolejne 3 stanowiska strzeleckie, lecz bez tarczociągu. W budynku, przy osi tarczowej znajduje się poczekalnia widokowa, skąd zza przeszklenia można kibicować strzelającym, czy w miłej atmosferze podyskutować o strzelectwie, oczekując na swoją kolej.

 

Strzelnica dostosowana jest do prowadzenia strzelań z broni:

  • bocznego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 6mm;
  • centralnego zapłonu z lufami gwintowanymi o kalibrze do 12mm;
  • broni gładkolufowej (wyłącznie kolowej);
  • przystosowanej do strzelania wyłącznie przy pomocy prochu czarnego;
  • pneumatycznej o kalibrze do 5,5 mm;

Szczegółowy wykaz egzemplarzy broni jaką dysponuje Sekcja znajduje się w zakładce OFERTA >>> BROŃ.

 

Strzelania, treningi i zawody strzeleckie odbywają się z broni klubowej jak również z własnej broni uczestników. Ze strzelnicy korzystają również osoby posiadające broń do ochrony osobistej oraz służby mundurowe. Na strzelnicy prowadzone są także szkolenia dla indywidualnych osób, dostosowane do ich potrzeb i umiejętności.

Treningi i zawody prowadzą instruktorzy, którzy posiadają stosowne kwalifikacje, zgodne z wymogami stawianymi przez obowiązujące przepisy. Są to ludzie odpowiedzialni i bardzo dobrze przygotowani do funkcji, które w Klubie sprawują. Do swoich obowiązków podchodzą z pasją i zaangażowaniem. Potrafią oni nauczyć bezpiecznego i prawidłowego posługiwania się z bronią. Pod ich okiem, przychodząc regularnie na treningi można nauczyć się strzelać na poziomie dającym satysfakcję z uzyskiwanych rezultatów.

Na strzelnicy odbywają się cykliczne Zawody o Puchar Prezesa (4 edycje rocznie, jedna na kwartał) oraz Zawody Powszechne (12 edycji rocznie, jedna na miesiąc). Zawody te wpisane są do kalendarza Warszawsko-Mazowieckiego Związku Strzelectwa Sportowego.  Ponadto na strzelnicy organizowane są otwarte cykle imprez okolicznościowo patriotycznych pod nazwą „10 Strzałów Ku Chwale Ojczyzny”, tj. z okazji świąt narodowych: Konstytucji 3-go Maja, Święta Wojska Polskiego, Święta Niepodległości.